Jótékonysági bál

 



Sokkal kevesebb szabadidőm van annál, mint amennyi projekt fut a fejemben, amire olyan jó lenne mindenre időt szakítani. 

A karácsonyi hajrá elmúltával, az új év új kihívásokat is tartogatott. Az egyik legnagyobb projekt, amiben részt vehettem egy keresztény jótékonysági bál szervezése, melyből stílusosan Nővéremmel a dekorációért voltunk felelősek. 

Sok szempontot figyelembe kell venni egy ilyen alkalommal, hiszen jótékonyság révén nem akartuk megterhelni a bál számláját. Így olyan dekorötletek maradhattak csak az ötletzsákban, ami költséghatékony vagy otthon rendelkezésre álló alapanyagokból megvalósítható.

Fontos lett volna az is, hogy mivel munka, család mellett végezzük az előkészületeket, így egyszerűbben megvalósítható legyen. 

Esküvőn és ovis/sulis bálon már dekoráltunk, de itt talán még jobban akartunk bizonyítani, hogy mindazok, akik eljönnek, azoknak tetszen az, amit látnak, hogy a hangulatuk is farsangi díszbe kerüljön. 

Egy iskolai menza ebédlőjét kellett kidekorálnunk. Itt megjegyzem, hogy bár nagyon sok dolgot készítettünk mi magunk, de ismételten (az unokahúgom esküvőjéhez hasonlóan) egy kis csipet - csapat támogatását élvezhettük egy szombati rögtönzött technika óra keretében. Így az előkészületekbe és a dekorálás felhelyezésébe mindenki beletette a magáét. 

Azt már a legelején elhatároztuk, hogy nem akarunk giccsesek lenni, hanem egy ízléses, minimál stílust szeretnénk létrehozni. Abban is megállapodtunk, hogy maximum 3 szín jöhet szóba, így került a választás a fekete-fehér-arany színkombinációra.

Az egyik nagyon üres fal eltüntetését egy krepp papírból készült dekorfal-elemmel képzeltük el (a kreppapírokat és a fekete kartont a neten rendeltem, nagyon jutányos áron):




A zenész ez előtt helyeztük el, illetve két oldalt a tombola tárgyakat. 


Volt egy másik üresnek mondható falunk, ami szintén valamilyen dekorációért kiáltott.  Ide szintén a fenti színek kombinációjából papírrozettákat készítettünk, melyet kétoldali ragasztóval rögzítettünk a falon. (A fekete kartonból, a fehér 80 gr-os fénymásoló papírból, az arany karácsony után kb. 50Ft-ra leárazott csomagoló papírból készült. A közepén lévő dísz sizzix vágógéppel arany mintás kartonból) 

Ez az ötlet akár egy otthoni dekornak is felhasználható egy üres nappali, folyosó vagy lepcsőfordulóban.



 A mennyezetről arany farsangi szemüvegek lógtak fekete spirállal. (A spirált hasonlóan gondoltuk el, mint a szilveszteri szerpentint, de masszívabbnak kellett lennie, mivel nem akartuk, hogy a vendégek belegabalyodjanak. Illetve mivel délelőtt még használták a konyhát, így a dekorációnak a párát is bírni kellett. S persze, hogy a fehér szín is meglegyen, az esküvőn használt fehér lampionokkal egészítették ki.

A függönyök is szemüvegek kerültek dekorként.



Az asztalokon az ültető táblák és a farsangi asztaldekor tesókám érdeme, aki megint a semmiből egy csodát hozott létre.

Az ültetőtáblák papírból egy-egy színre fújt üvegben mutatták az asztalok számokat.




Az asztalokon az alábbi dekorbox volt, ami szintén sok otthon talált/gyűjtött elemből állt:



Az iskola aulájában fogadtuk a vendégeket, itt lehetett a belépő és tombola jegyeket megváltani, illetve itt kapott helyet a ruhatár is. Itt is igyekeztünk farsangi hangulatot teremteni.



A visszajelzések alapján a bál jól sikerült, a résztvevők jól érezték magukat és a sok személyes visszajelzésből sejtjük, hogy a dekoráció is elérte célját.

 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Őszi bakancslista 🍁🍄🌰

2024 - I.negyedév vegyesen